Bieg Sapiehów - Kodeń ZAPRASZA BIEGACZY
Zobacz też: kajaki.nadbugiem.pl | koden.com.pl
Aktualności
|
2021-06-08

BIEG  SAPIEHÓW  2021

            W ubiegłym roku Bieg Sapiehów się nie odbył. Komitet Organizacyjny  Biegu Sapiehów  w Kodniu, w porozumieniu z władzami samorządowymi Gminy Kodeń podjął decyzję o przełożeniu  dwudziestej pierwszej edycji Bieg Sapiehów oraz  wszystkich innych imprez, które biegowi towarzyszą. Powodem przełożenia zaplanowanej na 1 sierpnia 2020 r. imprezy, była sytuacja epidemiologiczna na terenie naszej gminy oraz gmin sąsiednich. Uznaliśmy wspólnie, że przeprowadzanie międzynarodowej imprezy w takich warunkach, kiedy uczestnikami są zawodnicy z całej Polski, znaczna cześć także zza  wschodniej granicy, w różnym przedziale  wiekowym, w  tym dzieci w  wieku  przedszkolnym, niosło zbyt  duże  zagrożenie, a przede wszystkim ogromne wyzwanie dla organizatorów.

            Społeczna forma działania, zaangażowanie licznych wolontariuszy, koszty związane z organizacją imprezy jak również warunki, które musielibyśmy spełnić w sytuacji zagrożenia COVID-19, skłoniły nas do podjęcia takiej decyzji.

            W tym roku „piekielna kodeńska piętnastka”, która ma piękną tradycję imprez rekreacyjno-sportowych Południowego Podlasia, znowu wraca do kalendarza biegowego. Zgodnie z naszą dewizą „ Tradycja i obowiązek” organizujemy XXI Bieg Sapiehów i II Marsz nad Bugiem. Serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów biegania do zmierzenia się z  dystansem, zwolenników marszu z kijkami, do „spaceru” po urokliwych  nadbużańskich trasach.  Zapraszamy do Kodnia, tradycyjnie w pierwszą sobotę sierpnia, zawodników i kibiców, turystów i pielgrzymów, bo przecież Kodeń to piękno natury  i bogactwo dziejów.

          

                                 Dominik Nazaruk                                            Jacek Malarski

                        dyrektor Biegu Sapiehów                              Towarzystwo Przyjaciół Kodnia

 

Kontakt: dyr. Biegu Sapiehów -Dominik Nazaruk: 502047521; e-mail: dominik.nazaruk@interia.pl

Jacek Malarski – Towarzystwo Przyjaciół Kodnia: 509187416; e-mail: tp.koden@gmail.com

Losowe zdjęcie

XVII Bieg Sapiehów - ZAPRASZAMY!

XVII BIEG SAPIEHÓW Komitet Organizacyjny Biegu Sapiehów gorąco zaprasza wszystkich sympatyków oraz kibiców na XVII edycję naszej imprezy sportowo-rekreacyjnej, która tradycyjnie rozpocznie się o godz. 13:00, w pierwsza sobotę sierpnia 6.08.2016 r. Bieg Sapiehów to impreza już rangi międzynarodowej, posiadająca aspekt nie tylko sportowy, służy również popularyzacji czynnego wypoczynku wśród dzieci i dorosłych, wypoczynku połączonego z poznaniem bogatej kultury regionu pogranicza, wspaniałych zabytków, a nade wszystko nieskażonej, bujnej nadbużańskiej przyrody Kodnia i okolic. Impreza, zapoczątkowana w 2000 roku, co roku gromadzi coraz większą liczbę uczestników. Podczas ubiegłorocznego biegu wystartowało 237 zawodników z całej Polski...

Partnerzy