Bieg Sapiehów - Kodeń ZAPRASZA BIEGACZY
Zobacz też: kajaki.nadbugiem.pl | koden.com.pl
Aktualności
|
2022-07-03

XXII BIEG SAPIEHÓW

Szanowni Państwo!

6.08.2022r zapraszamy do Kodnia na XXII Bieg Sapiehów, który rozgrywany jest od ponad dwudziestu lat. Nasz bieg obok  aspektu  sportowego, służy  również  popularyzacji czynnego wypoczynku wśród dzieci i dorosłych, wypoczynku połączonego z poznaniem bogatej kultury regionu pogranicza, wspaniałych zabytków, a nade wszystko nieskażonej, bujnej nadbużańskiej przyrody Kodnia i okolic.

Obok biegu głównego na dystansie 15 km, organizujemy również Małe Biegi Sapiehów na 800 i 1200 metrów, a także Bieg Przedszkolaka (ok. 200 m), od niedawna włączono również nordic walking na dystansie 5 km pod nazwą Marsz nad Bugiem.

Bieg Sapiehów na stałe wpisał się w historię Kodnia, a także w jego współczesność, obok Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, przyczynia się do popularyzacji Kodnia i okolic w kraju i za granicą. Bieg rozgrywany w środku lata (zawsze pierwsza sobota sierpnia), prawie w samo południe, przez samych uczestników zawodów nazwany został „piekielną kodeńską piętnastką”. 

Doroczna impreza odbywała się dzięki zaangażowaniu autentycznych społeczników, dzięki ludziom dobrej woli i wspaniałego serca, którzy oddają swoje siły i środki, aby co roku na starcie mogli stanąć biegacze, aby ich godnie i serdecznie, jak to na Podlasiu, przyjąć.

            W tym roku - zgodnie z naszą dewizą „Tradycja i obowiązek” organizujemy XXII Bieg Sapiehów i III Marsz nad Bugiem. Serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów biegania do zmierzenia się z  dystansem, zwolenników marszu z kijkami, do „spaceru” po urokliwych  nadbużańskich trasach.  Zapraszamy do Kodnia, tradycyjnie w pierwszą sobotę sierpnia, zawodników i kibiców, turystów i pielgrzymów, bo przecież Kodeń to piękno natury  i bogactwo dziejów. 

                                 Dominik Nazaruk                                            Jacek Malarski

                        dyrektor Biegu Sapiehów                              Towarzystwo Przyjaciół Kodnia

 

Zapisy na bieg: 

https://dostartu.pl/xxii-bieg-sapiehow-v7696

Losowe zdjęcie

Wyniki XVI Biegu Sapiehów

Partnerzy