NA KODEŃ MARSZ

 NA KODEŃ MARSZ! 

Czwartek 22 stycznia 2026 r.
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w uroczystości upamiętniającej 163 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego oraz zwycięskiej Bitwy o Kodeń. Obchody stanowią okazję do oddania hołdu powstańcom oraz wszystkim osobom wspierającym największy polski zryw niepodległościowy.

Do udziału w wydarzeniu w sposób szczególny zapraszamy mieszkańców, gości oraz grupy rekonstrukcyjne. 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

 godz. 18.00 – wymarsz z lasku „Borek” do Kodnia.

 godz. 18.00 – Msza Święta w Bazylice św. Anny w intencji powstańców oraz osób wspierających Powstanie Styczniowe (dla osób, które nie wezmą udziału w marszu)

 godz. 19.00 – Apel Pamięci przed Pomnikiem Powstańców.

Na zakończenie ognisko oraz gorący poczęstunek.
Wydarzenie stanowi wyraz pamięci i szacunku wobec bohaterów walk o niepodległość.
Serdecznie zapraszamy! 

Tekst: Towarzystwo Przyjaciół Kodnia

Scroll to Top
Bieg Sapiehów - Kodeń ZAPRASZA BIEGACZY
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.