
NA KODEŃ MARSZ!
Czwartek 22 stycznia 2026 r.
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w uroczystości upamiętniającej 163 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego oraz zwycięskiej Bitwy o Kodeń. Obchody stanowią okazję do oddania hołdu powstańcom oraz wszystkim osobom wspierającym największy polski zryw niepodległościowy.
Do udziału w wydarzeniu w sposób szczególny zapraszamy mieszkańców, gości oraz grupy rekonstrukcyjne.
PROGRAM UROCZYSTOŚCI:
godz. 18.00 – wymarsz z lasku „Borek” do Kodnia.
godz. 18.00 – Msza Święta w Bazylice św. Anny w intencji powstańców oraz osób wspierających Powstanie Styczniowe (dla osób, które nie wezmą udziału w marszu)
godz. 19.00 – Apel Pamięci przed Pomnikiem Powstańców.
Na zakończenie ognisko oraz gorący poczęstunek.
Wydarzenie stanowi wyraz pamięci i szacunku wobec bohaterów walk o niepodległość.
Serdecznie zapraszamy!